ArabicEnglishPersianRussianTurkish
ArabicEnglishPersianRussianTurkish

Üniversitemiz Kurumsal İletişim Koordinatörlüğümüzden Öğr. Gör. Dr. Fatih Ceylan, TRT Erzurum Radyosunun Konuğu Oldu

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğümüz bünyesinde görev yapmakta olan Öğr. Gör. Dr. Fatih Ceylan, TRT Erzurum Radyosunda yayımlanan “Doğunun Sesi” programının güncel köşesine canlı yayın konuğu olarak, “etkili iletişim” konusunda söyleşi gerçekleştirdi.

01.04.2021 tarihinde gerçekleşen söyleşide Ceylan, “İletişim nedir?” sorusuna Sokrates Yönteminden hareketle iletişimin her şey olduğunu, iletişimsiz hiçbir şeyin mümkün olmadığını, hatta vücudun yaşam fonksiyonlarını yerine getirmesinin de fizyolojik olarak hücrelerin beyine mesaj göndermesi ve beyinin uygun cevaplar vermesiyle mümkün olduğunu belirtti. Ceylan, “Etkili iletişim nedir?” sorusuna ise herkes tarafından kabul edilen bir etkili iletişim davranışının mümkün olmadığını, buna karşılık karşılaşılan konu, durum veya kişilere uygun olan etkili iletişim yöntemleri olduğuna dikkat çekti. Ayrıca bir durumla ilgili söylenecek aynı anlamdaki bir sözün farklı söyleme şekillerinin de çok önemli olduğunu belirterek “Söz var iş bitirir, söz var baş yitirir” atasözüyle konuşmasını tamamladı.

Söyleşi sonunda program spikeri Ömer Ergedik, programa katılımlarından ve vermiş olduğu bilgilerden dolayı Öğr. Gör. Dr. Fatih Ceylan’a teşekkür etti.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email