EnglishTurkish
EnglishTurkish

Rektörümüz 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarına Katıldı

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü Erzincan’da düzenlenen törenlerle kutlandı.

Erzincan Belediyesi önündeki Atatürk anıtına çelenklerinin sunulması ile başlayan törene  Sayın Valimiz Mehmet Makas, Erzincan Milletvekilleri Sayın Süleyman Karaman, Sayın Burhan Çakır, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Vekili Tuğgeneral Ahmet Kasa, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun,  Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Erzincan İdare Mahkemesi Başkanı İlker Dolgun, Üniversitemiz  Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, vali yardımcıları, Erzincan İl Emniyet Müdürü, Erzincan İl Jandarma Komutanı, il protokolü, askeri ve sivil erkan ile siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılı kutlamaları, Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okunması ve  tören birliklerinin geçişi ile devam etti.

Kutlama törenleri, Sayın Vali Mehmet Makas ve eşi Hanımefendi Elif Makas tarafından düzenlenen resepsiyonun ardından Cumhuriyet Meydanı’nda Erzincan Belediyesi Mehter Takımı tarafından verilen konser ile sona erdi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email