ArabicEnglishPersianRussianTurkish
ArabicEnglishPersianRussianTurkish

Kampüs Sınavları – Bilgilendirme

 • 08.06.2020 tarihinden itibaren başlayacak final sınavlarımız esinav.ebyu.edu.tr adresinden yapılacaktır.
 • 07.06.2020 tarihi itibari ile esinav.ebyu.edu.tr adresine erişim sağlanacaktır.
 • esinav.ebyu.edu.tr adresine erişim için kullanıcı adı ve şifre kampus.ebyu.edu.tr ile aynı olacaktır.
 • Sınav sorularının sınav ekranında; cevap verildikçe yeni sorunun açılması ya da soruların tamamının sınav ekranında gözükmesi şeklinde seçenekler ilgili ders öğretim elemanı tarafından belirlenecektir.
 • Cevap verildikçe ilerle formatında yapılacak sınavlarda sorulara cevap verildikçe yada boş bırakıp bir sonraki sınav sorusuna geçildikten sonra birdaha bir önceki soruya dönüş yapılamamaktadır.
 • Sınav soruları ve cevap seçenekleri her öğrencimize farklı sıralarda karıştırılmış ve rastgele şekilde aktarılacaktır.
 • Final sınavında, sınavın Öğrenci Sınava Giriş Broşüründe yer alan yönergelere göre başlatılması ve sonlandırılması tamamen öğrencinin sorumluluğundadır. Ara sınav başlatıldıktan sonra yaşanılacak internet kesintisi, elektrik kesintisi, yanlışlıkla bilgisayarın kapatılması yada sistemden çıkış yapılması gibi yaşanılacak tüm durumlardan öğrenci sorumludur.
 • Final sınava giriş belirtilen saat itibari ile başlayacaktır.
 • Devam eden ödev etkinlikleri ve ders içeriklerinin tamamına kampus.ebyu.edu.tr adresinden erişim sağlanacaktır.

 • Ortak zorunlu dersler (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II, Türk Dili II, Yabancı Dil II) sınavları oys.ebyu.edu.tr adresinden yapılacaktır.
 • Uzaktan Eğitim Programları;
  -Bankacılık ve Sigortacılık (Kemah MYO)
  -Çağrı Merkezi Hizmetleri (Kemah MYO)
  -Raylı Sistem İşletmeciliği (Refahiye MYO)
  öğrencileri tüm final sınavlarına oys.ebyu.edu.tr adresinden giriş yapacaktır.


  Sınavlarla ilgili görsellere ulaşmak için Tıklayınız.


              07.06.2020 tarihinde yapılması gereken çoktan seçmeli (test) sınav etkinlikleri kampus.ebyu.edu.tr adresinden yapılacaktır. kampus.ebyu.edu.tr adresindeki çoktan seçmeli (test) sınavlar 07.06.2020 tarihinde 23.59’da kaldırılacaktır. Öğrencilerimiz bu saate kadar çoktan seçmeli (test) sınavlarını tamamlaması gerekmektedir. Final sınavı olarak sadece çoktan seçmeli düzenlenen sınavlar esinav.ebyu.edu.tr adresinden yapılacaktır.
  Öğretim elemanlarımız çoktan seçmeli sınav işlemlerini esinav.ebyu.edu.tr adresinden yapacaklardır. kampus.ebyu.edu.tr adresinden yapılacak çoktan seçmeli sınav işlemleri geçersizdir. Final Sınav Etkinliği olarak ödev, proje vb. etkinlikler ise kampus.ebyu.edu.tr adresinden yapılmaya devam edecektir.
  kampus.ebyu.edu.tr adresinden bütünleme sınavları bitiş tarihine kadar ders içerikleri ve ödev bölümlerine erişim sağlanacaktır. Sadece çoktan seçmeli (test) sınavları esinav.ebyu.edu.tr adresinden yapılacaktır. Diğer tüm işlemler kampus.ebyu.edu.tr adresinde devam edecektir.
  esinav.ebyu.edu.tr adresine kullanıcı girişleri 07.06.2020 tarihi saat 11.00 ‘de yapılacaktır. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email