ArabicEnglishPersianRussianTurkish

Akademik Bilim Sanat ve Spor Ödülleri Sahiplerini Buldu

akademik-ödül-ebyu

Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı (EKEV) tarafından düzenlenen geleneksel Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Akademik Bilim, Sanat ve Spor Ödüllerine layık görülen akademisyenler belirlendi. Yaptıkları akademik çalışmalar ile başarılara imza atan akademisyenler  sağlık bilimleri, temel bilimler, eğitim bilimleri, sosyal bilimler, spor, güzel sanatlar ve mühendislik alanında sıralamaya girdi.

Üniversitemiz Rektörü  Prof. Dr. Levent, yaptığı açıklamada bu ödüllerin bilim insanlarımızın çalışma azmini  artıracağını ve daha güzel çalışmaların yapılmasına vesile olacağını dile getirdi.  Yaptıkları akademik bilimsel yayınlar ile sıralamaya giren akademisyenleri kutlayan Rektör Levent: “Üniversitemizin kuruluş aşamasından itibaren bu güne kadar büyük emekleri olan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı yöneticilerine, tüm akademik ve idari personelimize, üniversitemize katkı sağlayan tüm kamu kurum ve kuruluşlarına ve değerli iş adamlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Her yıl geleneksel olarak yapılan ödül töreni, bu yıl dünyada ve ülkemizde devam eden “Covid 19” salgını nedeni ile yapılamayacak olup, para ödülü verilemeyecektir. Sıralamaya giren akademisyenlerin başarı belgeleri kendilerine teslim edilecektir.

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 2020 Yılı Akademik Bilim, Sanat ve Spor ödülünü almaya hak kazananlar alanlarına göre şöyledir:

 

SAĞLIK BİLİMLERİ :

 1. Doç. Dr. Arda IŞIK
 2. Doç. Dr.  Cüneyt TÜRKEŞ
 3. Doç. Dr. Cuma MERTOĞLU

TEMEL BİLİMLER :

 1. Doç. Dr. Sibel DOĞAN

EĞİTİM BİLİMLERİ :

 1. Doç. Dr. Fethi KAYALAR
 2. Prof. Dr. Mehmet ÖZBAŞ
 3. Doç. Dr.  Fikret GÜLAÇTI

SOSYAL BİLİMLER :

 1. Dr. Öğr. Üyesi Semanur SOYYİĞİT
 2. Doç. Dr. Muhammed KÖSE
 3. Doç. Dr. Ersin KURNAZ

GÜZEL SANATLAR :

 1. Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin ÖZNÜLÜER

MÜHENDİSLİK:

 1. Doç. Dr. Erol CAN
 2. Doç. Dr. Naim Süleyman TINĞ
 3. Doç. Dr. Yunus BABACAN

SPOR :

 1. Öğr. Gör. Sibel TETİK
 2. Dr. Öğr. Üyesi Anıl TÜRKELİ
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email