EnglishTurkish
EnglishTurkish

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Anadolu Üniversiteleri Birliği’nin Dönem Toplantısı’na Katıldı

Anadolu Üniversiteleri Birliği’nin dönem toplantısı, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Anadolu Üniversiteleri Birliği’nin dönem toplantısı açılışı, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Evran Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda yapıldı. Toplantıya Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı ve Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet Kuş, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük  ve Anadolu Üniversiteleri Birliği üye rektörleri katıldı.

Anadolu Üniversiteler Birliği toplantısı açılış konuşmalarının ardından, toplantı kapsamında YÖK Başkanı ve birlik rektörleri ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tarafından Eğitimde Kalite Güvencesi Sistemi AYDEP başlıklı  sunum yapıldı. Daha sonra görüşme,   değerlendirme toplantısı ile sona erdi.  Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi’nde Ar-Ge ve eğitimden sorumlu rektör yardımcıları ve daire başkanları ile  devam eden toplantılarda ise  “Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi”  ve “Eğitimde Kalite Güvence Sistemi” sunumları  yapılarak projenin amaçları, faaliyet ve uygulama alanları hakkında bilgiler verildi. 

Anadolu Üniversiteler Birliği Toplantısı’nın  ardından misafirler için Ahi Evran Külliyesi, Neşet Ertaş Kültür Evi ve Kaman japon Bahçesi gezisi düzenlendi. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email