TOBAV’ dan Rektörümüze Ziyaret

TOBAV Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı Genel Başkanı Mehmet Yılmaz ve ekibi “Elele Projesi” ile ilgili Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent’i ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete TOBAV başkanı Yılmaz, “ Elele Projesi” hakkında bilgilendirme yaparak Rektörümüzden bu proje için destek istedi. Yılmaz: “Elele Projesi’ni yürütücüleri olarak sanatın birleştirici etkisine gönülden inandıklarını ve birbirimizi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan tüm renklerimizle birlikte yaşanılabilir bir dünya için sanatı önemsiyoruz ”dedi. Bu proje ile Fırat ve Dicle havzasında yer alan ve birçok medeniyete tanıklık etmiş olan Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, Malatya ve Mardin’de yerel sanat atölyeleri, sahne sanatları etkinlikleri ile gençlerin biraya geleceklerini ifade eden Yılmaz,  böylece projenin, kültürler ve inançlar arası etkileşimin gelişmesini ve pekiştirilmesine katkı sağlayacağını belirtti.

 Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent, sanata ve sanatçıya üniversite olarak her zaman destek verdiklerini belirterek, gençlerin böyle güzel projelerde yer almalarının önemine dikkat çekti. Rektör Levent, TOBAV Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı’nı projelerinden dolayı tebrik ederek, nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini illeti.

 

Loading

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email