ArabicEnglishPersianRussianTurkish
ArabicEnglishPersianRussianTurkish

Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri İle Bir Araya Geldi

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Türkiye’de pratik eğitim vermeye başlayan ilk diş hekimliği fakültelerinden birisi oldu. Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent de Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesini ziyaret ederek yüz yüze eğitime başlayan öğrenciler ile bir araya geldi. Ziyarette Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Fatih Ertugay da hazır bulundu.

Gerçekleşen ziyarette Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri ile bir müddet sohbet eden Rektör Levent, pandemi nedeniyle uzun süre ayrı kaldığımız öğrencilerle tekrar bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertunç Dayı da  pratik eğitimi Türkiye‘de veren ilk diş hekimliği fakültelerinden birisi olduklarını söyledi. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin  2020-2021 eğitim yılı ile birlikte bir, iki ve üçüncü sınıflara pratik eğitim vermeye başladıklarını belirten Dayı, pandemi dönemini dikkate alındığını belirterek sınıfların üç ayrı gruba ayrıldığını ve her gruba birer aylık eğitimlerle hızlandırılmış pratik eğitimini verip tamamlamayı planladıklarını dile getirdi. Hem kendilerinin öğrencileri, hem de öğrencilerin hocalarını çok özlediğini de vurgulayan Prof. Dr. Ertunç Dayı, eğitimde yapmış oldukları bu uygulamada kendilerine destek olan Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent’e, fakülte akademik ve idari personeline, Erzincan Kredi Yurtlar Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğüne teşekkürlerini iletti.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email