EnglishTurkish
EnglishTurkish

Misyon ve Vizyon

ÖZGÖREV (MİSYON)

İnsan merkezli bir eğitim anlayışıyla, bilimi ve aklı esas alarak ülkemizin değerleri ve hedefleri doğrultusunda üstün nitelikli bireyler yetiştirmek; uluslararası ölçekte bilim ve teknoloji üreterek bölgenin ve ülkenin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak ve toplumun sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapmaktır.

ÖZÜLKÜ (VİZYON)

Anadolu’da bir dünya üniversitesi olmak.

KURUMUN TEMEL DEĞERLERİ

İnsana saygı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi çalışanları birbirlerine ve hizmet sundukları tüm bireylere karşı insan merkezli olarak çalışmayı kendilerine ilke edinirler.

 

Toplumun sorunlarına duyarlılık:

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi çalışanları görev alanlarına göre içinde yaşadığı toplumun, bölgenin ve ülkenin toplumsal sorunlarına en üst düzeyde duyarlıdırlar.

 

Bilimsel özgünlük ve özgürlük:

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin bilim insanları her türlü akademik etkinliklerinde bilimsel etiğe bağlı olarak özgür bir düşünce ile bölgenin, ülkenin ve insanlığın sorunlarını özgün bir bakış açısı ile çözmeyi ilke edinir.

 

Adalet ve eşitlik:

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi yönetimi ve çalışanları sundukları hizmet alanlarında adalet ve eşitlik ilkesine bağlı olarak hareket ederler.

 

Mükemmeli aramak:

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi toplumsal hizmette, bilimsel çalışmalarda ve verdiği eğitimde her zaman mükemmel olmayı amaçlar.

 

Evrensellik:

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi özülküsünün bir gereği olarak bilimde, eğitimde ve toplumsal hizmetlerde evrensel değerleri esas alır.

 

Çevre bilinci:

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi çalışanları çevre ve doğal dengenin korunmasına yönelik olarak üst düzeyde duyarlılık gösterirler.

ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI SEMPOZYUMU