EnglishTurkish
EnglishTurkish

“ErzinCANFest 2022” Etkinlikleri Başladı

22 Haziran – 03 Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan, sanatsal ve kültürel etkinliklerin düzenleneceği “ErzinCANFest 2022″nin açılış galası yapıldı.

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış galasına; Erzincan Valisi Sayın Mehmet Makas ve Eşi Hanımefendi Elif Makas, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Erzincan Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Adem Başıbüyük ve davetliler katıldı.

Galada konuşma yapan Erzincan Valisi Sayın Mehmet Makas; “ErzinCANFest 2022”nin düzenlenmesindeki ilk hedefin pandeminin insanlar üzerinde oluşturduğu stresi ve bıkkınlığı ortadan kaldırmak; ikinci hedefin ise Erzincanlı hemşehrilerimiz arasında var olan birlik ve beraberliğin daha da pekişmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Sadece il merkezinde değil 8 ilçede de çeşitli etkinliklerin olacağını söyleyen Vali Makas, “ErzinCANFest 2022”de yamaç paraşütü hedef yarışmasından geleneksel okçuluk Türkiye şampiyonasına, tiyatro gösterilerinden ulusal ve yerel sanatçılarımızın konserlerine, balon ve uçurtma festivalinden kitap fuarına ve yöresel ürünlerimizin satışa sunulacağı fuar alanına kadar pek çok etkinlik yapılacağını söyledi

Düzenlenen açılış galasının ardından Samsun Devlet Opera Balesi sanatçıları tarafından sahnelenen “Arda Boyları Gösterisi” seyirciler tarafından beğeniyle izlendi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email