Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Türkiye Yeşilay Vakfı ve Erzincan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Türkiye Yeşilay Vakfı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Erzincan Şubesi arasında bağımlılıklarla etkin mücadele adına işbirliği protokolü imzalandı.

Üniversitemiz Rektörlük makamında gerçekleşen protokole Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Yeşilay Şube Başkanı Faruk Kocatürk, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, Üniversitemiz Yeşilay Komisyon üyeleri katıldı.

Yeşilay bağımlılıklara yönelik koruma, önleme ve rehabilitasyon alanlarında iş birliğinin sağlanması adına yapılan işbirliği protokolünü Üniversitemiz adına Rektör Prof. Dr. Akın Levent ve Türkiye Yeşilay Vakfı Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk adına Yeşilay Şube Başkanı Faruk Kocatürk imzaladı.

İşbirliği protokolü ile ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Yeşilay’ın insanlara faydalı olmayı amaçlayan, Ülkemizin köklü kurumlarından biri olduğunu belirterek 1-7 Mart Yeşilay haftasını yaşadığımız bu anlamlı günlerde Yeşilay ile Üniversitemiz arasında imzalanan bu protokolün bağımlılıkla mücadele kapsamında önemlilik arz ettiğine değindi. Protokol ile birçok zararlı alışkanlıklara karşı mücadelede Üniversite olarak her türlü desteği vereceklerini dile getiren Rektör Levent, protokolün Üniversitemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Türkiye Yeşilay Vakfı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Erzincan Şubesi arasında imzalanan işbirliği protokolü, bağımlılıkla mücadelede tüm etkinlik ve faaliyetleri kapsamaktadır.

Loading

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email