EnglishTurkish
EnglishTurkish

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi En İyi Asya Üniversiteleri Arasında Yer Alarak, Uluslararası Sıralamalardaki Başarısını Sürdürüyor

Dünyanın en saygın derecelendirme kuruluşlarından biri olan Times Higher Education (THE) tarafından yayınlanan “2022 Asya Üniversiteleri Sıralamasında” Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 501+ sıraya yerleşerek Asya’nın en iyi üniversiteleri arasında yer almayı başardı.

“THE Asia University Rankings” kapsamında; öğretim kalitesi, bilimsel yayın ve araştırma, atıflar, endüstri geliri ve uluslararası görünürlük olmak üzere 5 kategoride yapılan sıralamada Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 47 devlet üniversitesi arasında yer alma başarısını gösterdi.

2013 yılından beri yayınlanan bu sıralamaya ilk kez girme başarısını gösteren Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, “atıflar” kategorisinde büyük başarı göstererek Türkiye’deki devlet üniversiteleri arasında 10. sırada yer aldı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent: “Üniversitemizi sürekli ileriye taşımak ve “Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi” özülküsüne ulaştırmak için çalışmalarımıza büyük bir gayretle devam ediyoruz. Bu çalışmalara özverileri ile destek veren ve Üniversitemizin bilimsel anlamda yükselişine vesile olan tüm akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

Times Higher Education Asia University Rankings 2022 Sıralaması listesinin tamamı için tıklayınız.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email