EnglishTurkish
EnglishTurkish

Erzincan Bc Fiber Optik San. ve Tic.A.Ş İle İş Birliği Protokolü İmzaladı

(KÜSİ) Kamu Üniversite Sanayi (AR-GE)  işbirliği kapsamında Üniversitemiz ve Erzincan Bc Fiber Optik San. ve Tic.A.Ş arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen protokole  Üniversitemiz adına Sayın Rektörümüz  Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Bc Fiber Optik San. ve Tic.A.Ş adına Fabrika Müdürü  Rıdvan Alaz, Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat ÇANKAYA (KÜSİ) Erzincan İl Temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Muharrem Güneş, Üniversitemiz Proje Koordinasyon ve Eğitim Koordinatörlüğü Uzmanı Öğr. Gör. Kürşat Bayraktar, Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğünden  Araştırmacı Osman Karahan katıldı.

İmzalanan protokolde konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent:  “ Organize sanayi bölgesinde nadir bulunan firmalarımızdan bir tanesi olan Bc Fiber Optik firması ile protokol imzaladık. Bu protokol çerçevesinde birlikte projelere imza atmak ve proje kapsamında olan ya da  olmayan birçok gelişmeyi birlikte değerlendirmek için bir aradayız. Bunlardan en önemlisi Türkiye’de hiç olmayan dünyada da sayılı olan test laboratuvarını üniversitemizde açmayı planlıyoruz. Bu sayede fiber optik firmasının bir takım işlerini ve Türkiye’de de Fiber Optik kablolarının testlerini üniversitemizde yapabileceğiz. Bu uygulamanın Türkiye’de bir ilk olacağını belirtmekten ve Erzincan ilimize bu uygulamayı kazandırmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Erzincan Bc Fiber Optik San. ve Tic.A.Ş adına Fabrika Müdürü  Rıdvan Alaz da kurulacak bu laboratuvarın bölgede tek olacağını, bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunacaklarını ifade etti. Yatırımcıların tercih etmesi için fırsat olacağını belirten Alaz, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’ e teşekkürlerini sundu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email