EnglishTurkish
EnglishTurkish

ayrıntılı bilgi için

Biz Büyük Bir Aileyiz

Yükseköğretimde kalite konusunda uluslararası standartların üstünde yer almayı kendine hedef edinmiş olan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi güçlü akademik kadrosu, altyapı olanakları, geniş kampüs imkânları, aktif öğrenci kulüpleri, spor olanakları, öğrenci projeleri ve vizyonu ile size kendinizi geliştirecek ve hayallerini gerçekleştirme yolunda önemli bir adım atma fırsatı sunuyor. Böyle bir ortamda huzur ve mutlu olacağına inanan öğrencilerimizi üniversitemizi tanımaya ve ailemizin bir üyesi olmaya davet ediyoruz.

0
Mezun Öğrenci
0
Aktif Öğrenci
0
Uluslararası Öğrenci
0
Öğrenci Kulübü

Sevgili Aday Öğrenci;

Sen de Ailemizin Bir Üyesi Olmaya
Hazır mısın?

Erzincan'ı Tanıyalım

Doğa sporlarının başkenti şirin Erzincan size yeni deneyimler yeni kazanımlar için huzurlu güvenli bir ortam sunuyor...

Üniversitemizi Tanıyalım

Erzincan Merkezinde üç farklı yerleşkede faaliyet gösteren üniversitemiz modern tesisileri ile gençliğin dinamizmini yansıtıyor
0
Akademik Personel
0
Enstitü
0
Fakülte
0
Yüksekokul
0
MYO

Biz Büyük Bir Aileyiz

Mezunlarımız
Bizi Anlatıyor

fakülte ve yüksek okullarımızı tanıyalım

Üniversite kimliğini en üst seviyeye taşımak için ulusal ve uluslar arası düzeyde sağlık, fen, sosyal, eğitim, sanat vb. alanlarda çalışmalara imza atan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin bünyesinde 12 fakülte, 3 yüksekokul, 12 MYO, 3 enstitü bulunmaktadır.

Kampüste sosyal tesisler

Sosyal Tesisler, öğrenci ve personele sunduğu çeşitli hizmetlerle kampüs yaşamını kolaylaştırmak ve keyifli hale dönüştürmek amacıyla hizmet vermektedir. Üniversitemiz Sosyal tesisi yemekhane, çeşitli restoranlar, kafeterya, kafeler, ATM, PTT, eczane, kırtasiye ve sinema gibi işletmelerin bulunduğu bir sosyal alanı içermektedir.

kütüphane

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Kütüphanesi, Üniversite bünyesindeki fakülte, enstitü, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının akademisyen, öğrenci ve idari personelinin eğitim, öğretim, araştırma ve boş zamanlarını değerlendirmeleri için her türlü bilgi kaynağını ve bilgi teknolojilerini toplayıp kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. 2007’de kurulan Merkez Kütüphanesi, 126 bin 381 basılı kitap, 15 bin 38 -e kitap toplam 141 bin 419 yayını ile Yalnızbağ Yerleşkesinde bulunan 10.000 m2’lik kapalı alana sahip binasında hizmet vermektedir. Doğunun en büyük kütüphanelerinden biri olan Kütüphane binamızda 29 adet çalışma salonu, 3 engelli öğrenci salonu bulunmaktadır.

10 adet veri tabanı aboneliği bulunan Merkez Kütüphanemizde ULAKBİM aracılığıyla 17 adet veri tabanından da ücretsiz yararlanılmaktadır. Ayrıca açık raf sistemi, online katalog tarama sistemi, kütüphaneler arası ödünç alma sistemi ile öğrencilere, akademik ve idari personele hizmet vermektedir.

Doğa Sporlarının Başkenti

Coğrafi yapısı itibariyle genel olarak kış, su ve doğa sporları açısında önemli bir konuma sahip Erzincan ‘da   öğrencilerimiz rafting, yamaç paraşütü, trekking,  dağ bisikleti, kaya tırmanışı, kayak, dağ kampları, şelale buzul tırmanışı,cirit ve camel trophy gibi birçok doğa  sporları alanında faaliyetlere katılabilme fırsatı yakalayabiliyor.

yurtdışı imkanlar

Üniversitemiz, Erasmus, Mevlana ve Farabi programları ile Türkiye ve dünya genelindeki üniversitelerle yaptığı anlaşmalar doğrultusunda öğrencilerimize önemli yurt dışı eğitim imkanları sunmaktadır. 20 ülkede 103 üniversite ile Erasmus Değişim Anlaşmalarının yapıldığı üniversitemizde öğrencilerimiz farklı bir yükseköğretim sistemi ile tanışma, yabancı dili geliştirme, farklı ülkelere gitme ve o ülkelerin kültürlerini tanıma fırsatı yakalamaktadır. Ayrıca üniversitemiz   14 ülkede 42 üniversite ile  uluslararası işbirliği anlaşmalar yapmıştır. Bu anlaşmalar ile birlikte akademik personel, öğrenciler,  idari personel ve araştırma materyallerimizin  üniversitelerarası değişimi  sağlanmakta, ortak araştırma programları ve bilimsel toplantılar (çalıştaylar, sempozyumlar, konferanslar vb.) düzenlenmektedir.

öğrenci kUlüpleri

Üniversitemiz öğrencilerin tüm ilgi alanlarına hitap edebilecek kulüp çeşitliğine sahiptir.  Üniversitemiz bünyesinde bulunan kulüpler, öğrencilerin kendilerini geliştirmelerini, arkadaşlık bağlarını güçlendirmelerini ve boş vakitlerini iyi değerlendirmelerini sağlamaktadır. Üniversitemiz çağdaş eğitimin yanı sıra kültürel, sportif ve sanatsal etkinlikleri; alanında başarılı isimleri davet ederek düzenlediği konferans, panel, sergi, şenlik ve forum gibi faaliyetler düzenlemektedir.

Videoyu oynat
Videoyu oynat

burs olanakları

Rektörlük Bursu  

03.03.2004 tarihinde kabul edilen Yüksek Öğrenim öğrencilerine burs, kredi verilmesine ilişkin yönetmelik gereğince burs verilecek şartları taşıyan öğrenciler Üniversitemiz tarafından tespit edilip, Kredi Yurtlar Kurumuna gönderilerek bu öğrencilerin burs almalarını sağlanmaktadır.

Eğitim Gönüllüleri Yardımı, Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı Bursu

Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı gençlere sahip çıkmak, verilen burslarla Erzincan Üniversitesi öğrencilerinin yanında olduğunu hissettirmek, motivasyon ve moral değerlerini yükseltmek amacıyla, başarılı ön lisans ve lisans öğrencilerimize burs imkanı sağlamaktadır.

kısmi zamanlı
çalışma imkanları

Üniversitemiz akademik ve idari birimlerinde kısmi zamanlı öğrenci çalıştırma programı uygulanmaktadır. Uygulamanın amacı,  öğrencilerimizin ders saatleri dışındaki boş zamanlarında  ilgi ve yetenekleri doğrultusunda üniversite içinde çalışma olanakları sağlamak ve onlara eğitimlerine yardımcı olabilecek kısmi maddi katkının sağlanmasının yanı sıra iş yaşamına hazırlanmalarına yardımcı olmaktır.

Barınma Olanakları

Kredi Yurtlar Kurumuna ait 4’ü ilçe (Tercan, Kemah, Kemaliye,Refahiye ) 6’sı merkezde  olmak üzere toplam 9644 yatma kapasiteli 10 yurt bulunmaktadır. Bunlar haricinde Erzincan ili merkez ve ilçelerinde özel yurtlar ve apartlar hizmet vermektedir

Şehir İçi Ulaşım

Erzincan’ın her noktasından kampüslerimize toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Şehrin merkezi olan dört yol mevkiinden Belediye’ye ait toplu taşıma araçları ile yalnızca 15dk içerisinde Yalnızbağ yerleşkesine ulaşım sağlanabilmektedir.

Galeri

hazırsanız Artık 🙂 birlikte
geleceği Tasarlayalım

Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi