ArabicEnglishPersianRussianTurkish
ArabicEnglishPersianRussianTurkish

2019 YKS Ek Kontenjan Kayıt İşlemleri

YKS Ek Yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri e-Devlet Sistemi üzerinden 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında, kayıt büroları vasıtasıyla da 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Üniversitemize yerleşen öğrenciler e-Devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında kesin kayıt işlemlerini yapabileceklerdir. (e-Devlet şifresi bulunmayan öğrenciler tüm PTT şubelerinden şifrelerini temin edebilirler.)

e-Kayıt işlemlerinin e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden nasıl yapılacağının anlatıldığı e-Devlet Kapısı Kesin Kayıt Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

e-Kayıt yaptıran öğrencilerin, ders kayıt işlemlerinin yapılabilmesi ve öğrencilik haklarından faydalanabilmesi için en geç 27 Eylül 2019 tarihine kadar yerleştirildikleri akademik birim öğrenci işleri bürosuna Kesin Kayıt Kılavuzunda belirtilen kesin kayıt belgeleri ve e-devlet üzerinden kayıt olduklarını gösterir barkod çıktısını şahsen teslim etmelidirler.

Aşağıda belirtilen programlar özel koşullu olduğu için e-kayıt yapılamaz. 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında Kayıt kılavuzunda belirtilen ilgili kayıt bürosuna bizzat başvurulması gerekmektedir. Özel koşulu olan programlarda kayıt evrakları dışında talep edilen diğer belgeler ile ilgili ayrıntılı bilgi için yerleştirildikleri akademik birim internet sayfasının takip edilmesi gerekmektedir.

  • e-Kayıt Yapılamayacak, sadece kayıt bürolarından kesin kayıt yaptırılabilecek özel koşullu programlar:
  • Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu / Havacılık Yönetimi
  • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu / İlk ve Acil Yardım
  • Meslek Yüksekokulu / Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
  • Meslek Yüksekokulu / Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
  • Meslek Yüksekokulu / Uçak Teknolojisi

 Kesin kayıt yerleri, harç miktarları ve kesin kayıt işlemleri hakkında detaylı bilginin yer aldığı Kesin Kayıt Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Kayıt Durumu Kontrolü ve Öğrenci Numarasını Öğrenme 

  • e-Devlet üzerinden Kesin Kayıt yaptıran veya Kayıt Büroları Vasıtasıyla Kesin Kayıt yaptıran öğrenciler kayıt işlemi üzerinden en çok 24 saat geçtikten sonra  Kayıt Durumu Kontrol sayfamızdan T.C. Kimlik No, baba adı ve doğum tarihlerini girerek güncel kayıt durumlarını görebilir ve öğrenci numaralarını öğrenebilirler. (Kayıt olunduğuna dair Üniversitemizce her hangi bir  SMS mesajı gönderilmemektedir.)
  • Henüz kayıt yaptırmamış öğrenciler ise Öğrenci Numarası Öğrenme sayfamızdan kendilerine ait öğrenci numaralarını öğrenebilirler. (İkinci öğretim ve uzaktan öğretim öğrencilerinin öğrenim ücretlerini yatırmaları için gereklidir.) (Sistem 23 Eylül 2019 günü aktif olacaktır.)

  Ortaöğretim Kurumlarından Mezun Olamayan Öğrencilerin Dikkatine!  (Bu durumda olan öğrenciler mezun olacakları ortaöğretim kurumundan bütünleme veya tek ders sınavına kaldıklarına dair bir belge ibraz etmelidirler.)
  Aynı Anda Birden Fazla Yükseköğretim Programına Kayıt Yaptıracak Öğrencilerin Dikkatine!

 

Kesin Kayıt Duyurusunda ve Kesin Kayıt Kılavuzlarında güncellemeler olabilmektedir, bu nedenle belirli aralıklarla lütfen duyuruyu ve kılavuzu kontrol ediniz.

Son Güncelleme: 13:30/ 20.09.2019

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email