ArabicEnglishPersianRussianTurkish
ArabicEnglishPersianRussianTurkish

2020 YKS Ek Kontenjan Kayıt İşlemleri

YKS Ek Yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri e-Devlet Sistemi üzerinden 5-7 Ekim 2020 tarihleri arasında, kayıt büroları vasıtasıyla da 5-9 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Üniversitemize yerleşen öğrenciler e-Devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak 5-7 Ekim 2020  tarihleri arasında kesin kayıt işlemlerini yapabileceklerdir. (e-Devlet şifresi bulunmayan öğrenciler tüm PTT şubelerinden şifrelerini temin edebilirler.)

e-Kayıt işlemlerinin e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden nasıl yapılacağının anlatıldığı e-Devlet Kapısı Kesin Kayıt Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

e-Kayıt yaptıran öğrencilerin, ders kayıt işlemlerinin yapılabilmesi ve öğrencilik haklarından faydalanabilmesi için en geç 16 Ekim 2020 tarihine kadar yerleştirildikleri akademik birimlere posta veya e-posta yolu ile duyuruda belirtilen kesin kayıt belgeleri ve e-devlet üzerinden kayıt olduklarını gösterir barkod çıktısını göndermeleri gerekmektedir. Duyuruya erişmek için tıklayınız.

Aşağıda belirtilen programlar özel koşullu olduğu için e-kayıt yapılamaz. 5-9 Ekim 2020 tarihleri arasında Kayıt kılavuzunda belirtilen ilgili kayıt bürosuna bizzat başvurulması gerekmektedir. Özel koşulu olan programlarda kayıt evrakları dışında talep edilen diğer belgeler ile ilgili ayrıntılı bilgi için yerleştirildikleri akademik birim internet sayfasının takip edilmesi gerekmektedir.

  • e-Kayıt Yapılamayacak, sadece kayıt bürolarından kesin kayıt yaptırılabilecek özel koşullu programlar:
  • Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu / Havacılık Yönetimi
  • Meslek Yüksekokulu / Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
  • Meslek Yüksekokulu / Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
  • Meslek Yüksekokulu / Uçak Teknolojisi

 Kesin kayıt yerleri, harç miktarları ve kesin kayıt işlemleri hakkında detaylı bilginin yer aldığı Kesin Kayıt Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

 Kayıt Durumu Kontrolü, Öğrenci Numarasını Öğrenme ve KYK başvuruları

  • e-Devlet üzerinden Kesin Kayıt yaptıran veya Kayıt Büroları Vasıtasıyla Kesin Kayıt yaptıran öğrenciler kayıt işlemi üzerinden en çok 24 saat geçtikten sonra Kayıt Durumu Kontrolü ve Öğrenci Numarası Öğrenme sayfamızdan T.C. Kimlik No ve baba adı bilgilerini girerek güncel kayıt durumlarını görebilir ve öğrenci numaralarını öğrenebilirler. Öğrenci Durumu alanında Aktif yazması kayıt işleminizin tamamlandığı anlamına gelmektedir.(Kayıt olunduğuna dair Üniversitemizce her hangi bir SMS mesajı gönderilmemektedir.) Ayrıca e-Devlet üzerinden (YÖKSİS sisteminde) alınacak belgelerde ders kaydı yapılıncaya kadar Pasif(Kayıt Yenilememiş) olarak görünecektir.
  • Üniversitemize bağlı yurt bulunmamaktadır ancak öğrencilerimiz kayıt işlemi üzerinden en çok 24 saat geçtikten sonra  http://www.kyk.gov.tr/ adresinden Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlar için başvuru yapabilirler ve yine  aynı adresten sonuçları takip edebilirler.

  Ortaöğretim Kurumlarından Mezun Olamayan Öğrencilerin Dikkatine!  (Bu durumda olan öğrenciler mezun olacakları ortaöğretim kurumundan bütünleme veya tek ders sınavına kaldıklarına dair bir belge ibraz etmelidirler.)
  Aynı Anda Birden Fazla Yükseköğretim Programına Kayıt Yaptıracak Öğrencilerin Dikkatine!

 

Kesin Kayıt Duyurusunda ve Kesin Kayıt Kılavuzlarında güncellemeler olabilmektedir, bu nedenle belirli aralıklarla lütfen duyuruyu ve kılavuzu kontrol ediniz.

Son Güncelleme: 11:30/ 02.10.2020

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email